3

Zmarł 8 dni po zaszczepieniu! Partnerka otrzymała 600 tysięcy zł odszkodowania!

Share

Niepokojące informacje z Wielkiej Brytanii. Mężczyzna zmarł osiem dni po przyjęciu szczepionki produkowanej przez koncern AstraZeneca. Teraz jego partnerka, otrzymała odszkodowanie w wysokości 120 tys. funtów. Jak informuje BBC jest to pierwszy przypadek zadośćuczynienia za śmierć z powodu szczepionki przeciwko COVID-19 w Wielkiej Brytanii.

Osobą, która zmarła był 48-letni mężczyzna z miasta Alston w Kumbrii. Mężczyzna zmarł w maju 2021 roku – osiem dni po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19 produkowanej przez koncern Astra Zeneca.

Jak mówi jego rodzinna, od razu po zaszczepieniu 48-latek zaczął uskarżać się na silne bóle głowy. Z tego powodu trafił do szpitala, gdzie zmarł sześć dni później. Sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci były powikłania po szczepionce. To pierwszy tak oficjalny zgon z powodu szczepionki w tym kraju.

Odszkodowania za śmierć po szprycy

Partnerka mężczyzny z tego powodu wystąpiła o odszkodowanie. Ale na wypłatę zadośćuczynienia musiała czekać ponad rok, wtedy dostała 120 tys. funtów.

Kobieta jest zdania, że kwota odszkodowania jest niewystarczająca, bo jak twierdzi po śmierci partnera popadła w długi i depresje.

Wciąż jestem załamana nagłą utratą mojego partnera, z którym byłam przez 21 lat. Oprócz emocjonalnej traumy wpadłam w problemy finansowe spowodowane nagłym zmniejszeniem domowego budżetu – powiedziała 39-letnia Vikki Spit.

Źródło: BBC News