1

Zmuszą do przyjęcia szczepionki? Poseł PiS wprost zapowiada MASOWE TESTY dla niezaszczepionych

Share

Te testy będą bezpłatne i będą zastępowały doraźnie to, co się nazywa certyfikatem covidowym – mówi poseł PiS, Bolesław Piecha odnosząc się do ustawy nr 1846.

Przypomnijmy, procedowany przez Sejm projekt ustawy zakłada m.in. stałe, regularne testowanie na obecność koronawirusa osób niezaszczepionych. Politycy tłumaczą, że takie przepisy zostały stworzone w odpowiedzi na prośby pracodawców.

W rozmowie z Polskim Radiem, Bolesław Piecha nie ukrywał, że rozwiązanie jest tymczasowe i zastępuje obowiązek posiadania paszportu covidowego.

Zawsze istnieje trudny problem, czy pracodawca może sprawdzić mnie, jako pracownika, czy ja jestem zaszczepiony czy nie. W związku z tym skierowaliśmy tę ustawę na te tory, że pracodawca będzie mógł – będzie miał obowiązek – testowania pracowników. Te testy będą bezpłatne i będą zastępowały doraźnie to, co się nazywa certyfikatem covidowym – mówił.

Jednocześnie poseł PiS podkreślił, że testy będą wykonywane masowo co kilka dni. Wiadomo, że pobieranie wymazu jest niekomfortowe i właśnie to ma być podstawą do zdecydowania się na przyjęcia szczepienia przeciw COVID-19.

Będzie musiał obawiać się, że raz albo dwa razy na tydzień będzie miał pobierany wymaz z nosa na obecność koronawirusa. To jest średnio przyjemne – stwierdził.

Pozostają jeszcze pewne szczegóły jak często testować itd. Jedno jest pewne – ten paszport covidowy, paszport ozdrowieńca, będzie zastępował w sposób jasny konieczność testowania się co jakiś okres czasu 2-5-dniowy – dodał.

Źródło: Polskie Radio