0

Znamy datę wyborów w Rosji! Potrwają 3 dni. Liczą się cztery partie…

Share

Znamy datę wyborów parlamentarnych w Rosji. Jak poinformowała Ełła Pamfiłowa, głosowanie odbędzie się w dniach 17-19 września.

Data elekcji do Dumy Państwowej do tej pory była gorąco komentowanym tematem. Centralna Komisja Wyborcza, na której czele stoi Pamfiłowa nie mogła zdecydować, kiedy dokładnie odbędzie się głosowanie i jak długo będzie trwać.

Pierwszy priorytet to zdrowie naszych obywateli – podkreśliła przewodnicząca CKW Rosji, jednocześnie ogłaszając, że głosowanie trwać będzie najprawdopodobniej pełne 3 dni.

Jednocześnie zapowiedziano, że wybory nie będą odbywać się z udziałem tzw. wyjazdowych głosowań, czyli komisji rozlokowanych w nietypowych miejscach takich jak osiedla, czy też podwórza domów. Taka sytuacja miała miejsce przy plebiscycie konstytucyjnym w 2020 roku.

Przypomnijmy, w wyborach do parlamentu Federacji Rosyjskiej liczą się obecnie 4 ugrupowania. Zdecydowanym liderem jest „Jedna Rosja” pod przewodnictwie Dmitrija Miedwiediewa. Drugie miejsce najprawdopodobniej zajmie „Komunistyczna Partia Rosyjskiej Federacji”. Na trzecim miejscu, według sondaży znajduje się „Liberalno-Demkoratyczna Partia Rosji”, której przewodniczy Władimir Żirinowski. Prawdopodobnie w Dumie Państwowej znajdzie się również miejsce dla przedstawicieli „Sprawiedliwej Rosji”, której liderem jest Sergey Mironov.