0

Żona Youtubera usłyszała wyrok. Wcześniej mówiła: „Polacy to ścierwa, Hitler by się tu przydał”

Share

Żona znanego youtubera Katarzyna Ż. wyzywała Polaków i chwaliła Adolfa Hitlera w mediach społecznościowych. Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał ją za to na 10 tys. złotych grzywny.

Katarzyna Ż. jest żoną youtubera Damiana Żukiewicza, założyciela piramidy finansowej związanej z kryptowalutami. W 2020 roku kobieta opublikowała w sieci filmik, na którym w wulgarnych słowach wyzywała Polaków oraz chwaliła Adolfa Hitlera.

Hitler by się tu teraz przydał. Hitler kur*** – najmądrzejszy człowiek, jaki żył w każdych czasach. Zapier*** tych kur*** ludzi poje***, do gazu dawał. Bardzo się mu wcale nie dziwię i tak samo bym robiła. […] Polacy to są takie ścierwo kur***, że większego ścierwa jeszcze nigdy w życiu nigdzie nie widziałam. Wstyd kur*** być Polakiem, wstyd i hańba. – mówiła na nagraniu.

W poniedziałek 25 października Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał ją za to na 10 tys. złotych grzywny.

Była oskarżona o to, że w nieustalonym dniu 2020 roku, ale nie później jednak niż 12 sierpnia 2020 roku we Wrocławiu, publicznie znieważyła naród polski oraz Polaków z powodu ich przynależności narodowej poprzez umieszczenie na portalu internetowym facebook swojego nagrania audiowizualnego zawierającego słowa powszechnie uznane za obraźliwe kierowane do narodu polskiego i Polaków oraz publicznie pochwalała zabijanie ludzi przez Adolfa Hitlera poprzez wypowiadanie w nagraniu treści afirmujące popełnienie przestępstwa pozbawiania życia człowieka – czytamy w komunikacie biura prasowego Sądu Okręgowego.