0

Zygmunt Józefczak nie żyje. Aktor miał 75 lat

Share

Zygmunt Józefczak nie żyje. Aktor znany m.in. z filmów „Karol — człowiek, który został papieżem”, „Botoks” miał 75 lat.

Zygmunt Józefczak był znanym polskim aktorem teatralnym, filmowym oraz wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Swoją karierę rozpoczął w 1969 roku na deskach Teatru Ludowego w Krakowie, a dwa lata później rozpoczął pracę w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Na dużym ekranie wystąpił w takich filmach, jak „Jan Pawel II”, „Karol — człowiek, który został papieżem” oraz „Prawdziwe zbrodni”. Grał również w produkcjach telewizyjnych.

Wiosną tego roku aktor miał poważny wypadek. Rodzina Józefczaka założyła w sieci zbiórkę na jego leczenie.

W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia doszło do wieloogniskowego urazu czaszkowo-mózgowego i tata został przewieziony do najbliższego oddziału neurochirurgicznego w Krakowie. Trepanacja czaszki w celu odbarczania krwiaków uratowała jego życie! – napisali na stronie siepomaga.pl.

Niestety Zygmunt Józefczak przegrał walkę o zdrowie. Aktor zmarł w wieku 75 lat. Smutne wieści potwierdziła rzeczniczka Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zygmunta Józefczaka – wybitnego aktora teatralnego, telewizyjnego i filmowego (…). Współpracował z najwybitniejszymi twórcami polskiego teatru m.in.: Konradem Swinarskim, Andrzejem Wajdą, Jerzym Jarockim, Krzysztofem Zanussim, Tadeuszem Bradeckim, Mikołajem Grabowskim, Krystianem Lupą – czytamy na facebookowej stronie Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej.